Снимка Булфото
Голям удар на полицията в известен наш курорт.
Разкрит е най-големият обир, ставал някога в Пиринския край. 350 000 лева и 200 грама злато са били откраднати от собственик на механа в Банско, пише "Struma.com".
Крадците са пристигнали в града с автомобил на починал човек, а го напуснали, като натоварили златото и парите в уж развалено БМВ, което качили на пътна помощ. Шофьорът на пътната помощ и двама от обирджиите са от дупнишкото село Яхиново, един е от София и един от Монтана.
Докато собственикът празнувал в заведението 8 март с клиенти и приятели, крадците проникнали в жилището му, което е над механата, и открили крупната сума в гардероб. Заедно с нея задигнали и голямо количество злато. Незабавно мястото било блокирано от полиция, както и входовете и изходите на града, но крадците се измъкнали.
Става въпрос за организирана банда престъпници, които обаче не са професионалисти. Месец по-късно полицията вече била по следите на обирджиите, но чакали удобния момент, за да ги заловят. И тази сутрин няколко полицейски дирекции се включили в обиските и арестите - Благоевград, Кюстендил, Видин и София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Променят движението в участък на АМ „Хемус“ в Ловешка област от утре
Дата: 10/05, 22:42
Дара блесна на червения килим на Евровизия с "кукерска" рокля
Дата: 10/05, 22:32
Стачки в Италия ще доведат до отменени полети и транспортни затруднения утре
Дата: 10/05, 22:30
Рибите дремят през деня, подобно на хората
Дата: 10/05, 22:24
Атанаска Дишева: Нямам кой знае какви очаквания от новия правосъден министър
Дата: 10/05, 22:072 Коментара