Добрин Иванов, АИКБ: Мерките срещу кризата са предизборни


01/06/2022, 08:03

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

Кадър Нова Тв

Когато обсъждаме мерките срещу кризата, нека да отчетем повишените нива на инфлацията. За април имаме 14,4% от началото на годината и 5,7% намалени нива на икономически растеж. Предвиждахме ръст за тази година 4,8%, от вчера прогнозата на Европейската комисия е 1,6%, или три пъти по-малко.  Това са двата проблема и това са мерките, които трябва да борят тези два проблема - повишена инфлация и намален икономически растеж. Това заяви за Нова Тв Добрин Иванов от Асоциация на индустриалния капитал в България.

Мерките не са достатъчно фокусирани, защото тези мерки увеличават паричното предлагане на доходите в най-нискодоходните групи, което означава, че те ще повишат търсенето и ще увеличат инфлацията. Тоест, тава са проинфлационни мерки и имат антиинфлационен ефект. От друга страна те не стимулират икономическия растеж, защото не повишават икономическата активност или производството. Напротив, те само дават инструменти за повишаване на потреблението. Така че нямаме антикризисни мерки, а по-скоро тези мерки, ако ги погледнем, приличат на мерките, които бяха преди изборите и могат да бъдат дефинирани като предизборни мерки, допълни Добрин Иванов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Потушиха 167 пожара за 24 часа
Дата: 22/08, 10:14

Лекар: Пада имунитетът на червата на хората
Дата: 22/08, 10:09

Министър Вълчев иска да се повишат учителските заплати
Дата: 22/08, 09:591 Коментар

Отчетоха рекорден трафик на леки автомобили от Турция през "Капитан Андреево"
Дата: 22/08, 09:56

Пътешественик: Румен Радев да обиколи селата, за да види как живеят хората
Дата: 22/08, 09:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия