Раздадоха наградите за чиста журналистика за пети път


01/06/2022, 15:08

Снимка: Булфото

Раздадоха наградите на Dir.bg за чиста журналистика за пети път. Това стана на церемония в клуб "Перото" в НДК. Отличията бяха за най-добрите авторски материали през годината, като бяха наградени 12 победители в различни категории, а на събитието присъстваха имена от журналистическата гилдия, литературата, образованието, изкуството, спорта.

Футболистът Димитър Бербатов, режисьорът Виктор Божинов, медийният експерт доц. Георги Лозанов, писателят и драматург Яна Борисова, зам.-министърът на образованието и науката Мария Гайдарова, голямата украинска певица Екатерина Бужинская, бяха само част от почетните гости на събитието.

Колегите развълнуваха обществото със стойностните си материали за периода май 2021 - май 2022 г. Критериите накратко бяха качествена журналистика, точен мерник за обществените проблеми, личен почерк на автора, обективност.

Оперативният директор на Dir.bg Иван Брайков заяви на церемонията: "Конкурсът "Web Report" беше учреден по повод 20-годишнината на Dir.bg и вече пет години търси добрите автори. Има една сентенция "Журналистиката е първата чернова на историята". Истина е фактът, че живеем в много бурни и интересни времена и може би сега е моментът, в който най-много журналистиката трябва да защити своята роля".

Има автори, които продължават да пишат черновата на историята у нас. "Web Report" е конкурс, в който журналисти оценяват други такива и това е важно, защото искаме с него да си кажем една добра дума един на друг.

130 журналисти се бориха за отличията с 367 материала в категориите "Общество", "Истински истории", "Икономика", "Технологии и иновации", "Култура и изкуство", "Спорт". Специални награди бяха присъдени и за най-добрите "Фоторепортаж", "Видеорепортаж", "Подкаст", отличен беше и "Млад автор".

Тази година журито учреди и специална награда - "Гореща точка Украйна" за цялостно отразяване на войната.

Материалите бяха оценявани от 14 от водещите професионалисти от конкурентни български медии. Журито даде и специален приз "Журналистическо майсторство". С него беше отличена журналистът на bTV Мария Цънцарова, която успя да разкрие двуличието на ваксинираните депутати от "Възраждане", които организираха протести в разгара на пандемията срещу COVID-мерките и наричаха ваксините "експериментална" течност.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 03:30

Рожден ден празнува Криско
Дата: 11/05, 03:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00

Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия