Взривове отекнаха в Бахрейн след обявена въздушна тревога


09/07/2026, 07:08

Пиксабей

Поредица взривове отекнаха в бахрейнската столица Манама, след като властите обявиха въздушна тревога, съобщиха журналисти на Франс прес от мястото на събитието. Освен в Бахрейн по-рано бе обявена тревога и в Катар, а в Кувейт армията съобщи, че отблъсква въздушна атака.

Засега няма данни за жертви и разрушения в трите арабски страни от Залива, пише БТА.

Вчера Иран атакува тези държави в отговор на американски удари.

Кувейтското Министерство на отбраната съобщи, че противовъздушната отбрана на емирството в момента облъсква комбинирана атака с дронове и ракети.

"Генералният щаб на кувейтската армия ви уведомява, че всякакви взривове, които чуете, се дължат на работата на противовъздушната отбрана, която прехваща вражеските атаки", посочиха кувейтските военни в Екс, без да посочат източника на нападението.

Трите арабски монархии от региона на Залива Бахрейн, Катар и Кувейт приемат на своя територия американски военни бази.

Късно снощи иранската медия "Нурнюз" съобщи, като се позова на източник от елитния Корпус на гвардейците на Ислямската република, че всеки момент предстои "масирана" иранска атака срещу военни цели на САЩ в региона заради поредната вълна американски удари по Иран.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Милошев: Тарифата за препредаване е въпрос на голяма несправедливост
Дата: 09/07, 20:22

Евелин Банев - Брендо остава в затвора
Дата: 09/07, 20:16

Феновете на Черно море: Подготвихме специален дрескод за дербито на Варна
Дата: 09/07, 20:12

Платиха 880 000 евро за несъществуващ водопровод в Хасковско
Дата: 09/07, 20:061 Коментар

Камион се движи със 140 км/ч, но не могат да го глобят по данните от тахографа
Дата: 09/07, 20:011 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия