Кадър Ютуб
Македонският премиер Християн Мицкоски беше през уикенда на крак в сръбския град Нови Сад, където заяви, че във време, когато светът е изправен пред нови разделения, несигурности и напрежения, Северна Македония и Сърбия имат задължението да градят мостове, а не стени, да запазят близостта, създадена от предишните поколения, и да я предадат на бъдещите поколения като ценност, предаде македонската медия "360 степени".
"Двете страни", добави той, освен чувството за семейство, чест, човечност и достойнство, са свързани и, както каза, от една дълбока историческа истина – че Балканите не напредват, когато народите се отблъскват, а когато изграждат доверие, взаимно уважение и искрено партньорство, добави Мицкоски.
През това време сръбският премиер Джуро Мацут напомни за инициативата на сръбския президент Александър Вучич за мини-Шенген" на Балканите и Отворени Балкани.
„Безброй пъти сме доказвали приятелството си, когато беше трудно преди 30 години. Разбира се, както във всяко семейство, понякога има някои разногласия, но доказахме, че с общи усилия е необходимо да се издигнем над ежедневната политика и само като разчитаме един на друг, можем да постигнем много и да растем заедно“, каза сръбският премиер Джуро Мацут в обръщението си към тържествената академия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Най-голямото живо същество на Земята заема площ от 9,5 кв. км и е най-малко на 2000 години
Дата: 07/06, 02:00
Очаква се ново поскъпване на черната и бялата техника с до 15%
Дата: 07/06, 01:30
Здравка Евтимова: Литературата е пространство, което прави възможно раждането на мечтите
Дата: 07/06, 01:00
Нов шоурум за мебели отвори врати във Варна
Дата: 07/06, 00:50
Русинова: Не е нормално да се качиш в автобус на път за вкъщи и да бъдеш блъснат от автомобил вътре
Дата: 07/06, 00:301 Коментар