Кадър Полиция на Гърция
Българин е задържан в Гърция във връзка с измами, от които според властите е придобил над 690 000 евро.
Гръцките медии са публикували снимка и лична информация на 30-годишния мъж Силвестър Миндев, който е обвинен в участие в престъпна група, действала в района на Атика, Солун и на територията на България.
Той се е представял пред гръцки граждани като държавен служител или като лице, действащо от името на властите.
Заплашвал е жертвите си, а също и техни близки с цел те да му дадат веднага пари, бижута или други ценности.
Задържането на българина е станало след подаден сигнал от една от жертвите. Със знанието на полицията възрастната жена оставя пари и бижута на опредено място, за да спаси свой роднина.
Арестуват българина при получаване на парите.
Според разследването установени са поне 29 случая на измами, като печалбата е над 690 хиляди евро.
Властите са разпространили негова снимка с призив гражданите да сигнализират, ако го разпознават, както и да съобщават за други подобни измами, информира БНР.
Гръцките и българските власти работят съвместно за изясняване на всички случаи на изнудване и свързани престъпления.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страхотно! Григор Димитров се класира за третия кръг на "Уимбълдън"
Дата: 02/07, 23:10
Горещините натовариха рекордно спешната помощ във Виена
Дата: 02/07, 22:56
Мъск и Кук: Търсенето на изкуствен интелект създава безпрецедентен дефицит на чипове
Дата: 02/07, 22:48
Над 200 сигнала за мазут по плажовете, МОСВ не отчита замърсяване
Дата: 02/07, 22:42
Регата „Порт Варна 2026“ ще се проведе за 50-и път
Дата: 02/07, 22:35