Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Явор Гечев направи коментар на последните данни от социологически проучвания, според които подкрепяната от Румен Радев партия ще спечели изборите на 19 април.
Българските граждани показаха, че искат промяна, но на мен малко ми липсва конкретика в посланието на господин Радев. Засега ние знаем единствено, че той стои с личността си зад тази бъдеща партия. Не знаем кои са хората, не знаем какви ще бъдат политиките на тази партия, започна природозащитикът.
Гечев призна още, че това, което му се иска да се случи, е депутатите малко да вдигнат нивото на говорене.
Трябва уважението към институцията Народно събрание да да се вдига. Все пак господин Радев е доста умерен в изказа си, за разлика от някои народни представители, за които имам чувството, че отношението им към работното място е все едно, че са в някоя пътна кръчма в провинцията. Това, което чухме през последните няколко седмици, беше просто отвратително и ме беше срам, продължи Гечев.
Иначе със сигурност гласовете за господин Рада ще дойдат от партиите, които или няма да бъдат парламентарно представени или са на ръба да влязат в парламента. Визирам МЕЧ и „Има такъв народ“, но голямата въпросителна е АПС, защото има доста сериозен потенциал от гласове. Засега не знаем накъде ще отиват. Има някакви индикации, че господин Доган подкрепя господин Радев, но дали господин Доган може да ги мобилизира своите избиратели да подкрепят господин Радев, това вече е един съвсем друг въпрос, допълни той.
Мисля, че там се вкарват много усилия от страна на всички играчи за предстоящите избори да откраднат колкото се може повече от тези гласове. Аз не мисля, че тук ще става въпрос за чисто политически послания, ще става въпрос за други начини на влияние, включителни и корумпирани битки, каза още в „Пресечна точка“ Гечев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Историческият парк в Неофит Рилски отбелязва 3 март
Дата: 01/03, 13:29
Авторът на "Мамник" честити Баба Марта с антарктическа мартеница
Дата: 01/03, 13:21
Божилов: България не е и няма да бъде част от военна операция срещу Иран
Дата: 01/03, 13:121 Коментар
Путин за смъртта на иранския аятолах: Цинично нарушаване на нормите на човешкия морал
Дата: 01/03, 13:011 Коментар
Без полети от ОАЕ, Катар, Бахрейн, Кувейт, Иран, Ирак, Израел и Сирия
Дата: 01/03, 12:49