Пиксабей
Тялото на 25-годишен испански планинар е открито в отдалечен заснежен район на планината Олимп в Гърция след няколкодневна операция по издирването му, съобщи електронното издание на в. „Катимерини“.
Изданието припомня, че издирвателните действия на гръцките власти са започнали на 20 май след подаден сигнал от бащата на катерача, който съобщил, че е изгубил връзка със сина си. Според свидетелските показания мъжът е тръгнал сам към връх Митикас, който е най-високият в планината, но не е имал подходяща екипировка за изкачването му, предава БТА.
В операцията по издирването са взели участие 14 пожарникари от намиращия се в близост град Литохоро, екипи за планинско спасяване и доброволци. Използвани са също дронове и хеликоптер, се посочва в информацията на „Катимерини“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лекар посъветва Тръмп да отслабне
Дата: 31/05, 09:31
Таланти на Спартак с четири медала от държавното по бокс
Дата: 31/05, 09:17
Иво Сиромахов: Мизерията ме накара да изоставя театъра
Дата: 31/05, 09:10
Само за 3 дни: Изстреляха 240 ракети срещу градушките в Сливенско
Дата: 31/05, 09:03
Юношите на Спартак станаха шампиони по водна топка
Дата: 31/05, 08:59