Везенков с поредна страхотна игра за Олимпиакос

Дата: 21/10, 22:57

Кадър: Youtube, Sacramento Kings

Българската баскетболна звезда Александър Везенков отново бе над всички при успеха на неговия клубен тим Олимпиакос със 77-61 (19:14, 27:14, 16:18, 15:15) над Кардица като гост, в мач от третия кръг на гръцкото първенство.

Крилото на гранда от Пирея попадна в стартовата петица и за 18:28 минути на паркета се разписа с 20 точки, 2 борби и 3 откраднати топки за коеф. На полезно действие 25.

Успехът е трети пореден за баскетболистите на Йоргос Барцокс, които до този момент не познават вкуса на загубата в лигата на Южната ни съседка, предава Спортал.

Срещата започна с леко предимство за домакините от Кардица, но това беше за кратко. Гостите бързо вдигнаха темпото и след 10 минути игра вече бяха с 5 точки напред в резултата. След това те си осигуриха комфортен аванс от 18 точки на почивката. След нея последваха две равностойни части, но те не се отразиха на крайния резултат в срещата.

За Олимпиакос Никола Милутинов вкара 12 точки, а с по 11 завършиха Алек Питърс и Йоргос Ларендзакис.

Мат Люис наниза 17 точки за Кардица, а 16 добави Нейт Уилямс.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!