Закопчаха 16 българи и чужденци – лидери и участници в организирана престъпна група за каналджийство


Дата: 29/01, 14:53

снимка: Фейсбук, Даниел Митов

Лидери и участници в престъпна група по линия на нелегалната миграция бяха задържани при спецоперация на МВР, съобщиха от Вътрешно министерство.

По данни на ведомството при специализираната полицейска операция срещу нелегалната миграция, реализирана от няколко структури на Министерството на вътрешните работи, по Закона за МВР са арестувани 16 български и чужди граждани – лидери и участници в престъпна група. Акцията е проведена на територията на София, Търговище и община Брезник на 27 януари от служители на ГДБОП, ГД „Гранична полиция“ и СДВР. Досъдебното производство се води от ГДБОП под ръководството и надзора на Софийската градска прокуратура.

Оперативните действия са координирани от ЕВРОПОЛ в рамките на регионалната оперативна целева група (OTF ITER), създадена с цел разследване на мрежи за контрабанда на мигранти. Действия по разследването са извършени и на територията на Гърция по отношение на двама от участниците в престъпната схема. 

При процесуално-следствените действия бяха претърсени 6 жилища и офиси, при които са иззети мобилни телефони и сим карти, електронни устройства, дебитни карти, разписки за извършени преводи, регистрационни талони на автомобили, използвани за трафик на мигранти и други документи, имащи отношение към производството. 

Привлечени като обвиняеми са 7 лица за организирана престъпна група, действала от април 2024 г. и създадена за извършване на каналджийство и с користна цел (чл. 321, ал. 3 НК). Двама от тях са привлечени към наказателна отговорност като ръководители на групата, а останалите – като участници в нея. По данни на Митов един се издирва.

С постановления на наблюдаващия прокурор петима от обвиняемите са задържани за срок до 72 часа, един е задържан по друго дело и един се издирва. Разпитани са свидетели, включително пред съдия.

Работата по установяване на цялостната престъпна дейност продължава.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сезираха Министерството на туризма заради проблем с нискотарифна авиокомпания
Дата: 29/01, 19:33

Перник: повече избор за работа от новата година
Дата: 29/01, 19:30

Хората все още плащат със стотинки и искат ресто в левове
Дата: 29/01, 19:24

"Обнови Европа": В България виждаме липса на независимост на правосъдието и неразрешени случаи на корупция на най-високо равнище
Дата: 29/01, 19:211 Коментар

Заради обилните валежи няколко язовира в област Благоевград преливат
Дата: 29/01, 19:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия