Черно море направи равен с Левски в Правец

Дата: 03/07, 20:38

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море завърши 0:0 с Левски в третата си контрола от лятната подготовка. Срещата се игра на стадиона в Правец пред почти пълни трибуни. За Варненци това трети спаринг от лятната подготовка. „Моряците“ победиха с 1:0 Фарул (Констанца), а във втория мач отстъпиха с 2:5 пред Ботев (Пловдив). Контролата с Ботев Враца пък отпадна заради проливен дъжд, пише chernomorepfc.bg.

Снимки вижте ТУК

Черно море започна по-добре срещата и още в 5-ата минута можеше да поведе в резултата. След добра атака по лявото крило Андреас Калкан се озова на стрелкова позиция и отправи хубав удар, но покрай гредата. Само две минути след това Левски отговори също с удар, но извън очертанията на вратата.

В 16-ата минута Калкан проби отляво и пусна към Исмаил Иса, който върна към Дуду, а той стреля, но Плачен Андреев изби.

В 43-ата минута Александър Колев бе изведен сам срещу Пламен Андреев, но стражът на „моряците“ успя да улови.

Край на първата част

През втората част Илиан Илиев направи две промени. На местата на Начо и Калкан се появиха Даниел Димов и Николай Златев. В 50-ата минута Евертон Бала центрира от корнер към Келиан ван дер Каап, който отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

В 60-ата минута дошлият на проби Салваторе Рибаудо замени Дуду. В 63-ата минута Исмаил Иса стреля опасно, но влезлият на смяна вратар Матей Маркович направи чудесно спасяване.

В 67-ата пък Цветомир Панов и Едгар Пашеко заеха местата на Виктор Попов и Мартин Милушев. След центриране отдясно Асен Чандърво стреля с глава, но Пламен Илиев бе на мястото си и улови. Веднага след това Ники Златев опита удар, но в страни от вратата.

В 71-вата Асен Чандъров стреля от наказателното поле, но отново Пламен Илиев спаси. В следващата атака Исмаил Иса пусна прострелно топката в наказателното поле, Където Николай Златев стреля, над вратата.

В 74-ата минута Васил Панайотов, Исмаил Иса и Влатко Дробаров отстъпиха местата си на Берк Бейхан, Велислав Василев и Росен Стефанов. В 80-ата минута Живко Атанасов и Дани Мартин напуснаха терена, за да влязат младите Костантин Грахльов и Ники Костадинов.