Спартак срази дубъла на Лудогорец след хеттрик на Ахмедов

Дата: 18/05, 20:30

Снимки spartakvarna.bg

"Соколите" се забавляваха в предпоследния си мач, в който гостуваха.

Спартак се наложи с 4:1 над Лудогорец II в двубой от 33-тия кръг на Втора лига в Разград.

Това е 22-ра победа за "соколите" през сезона, след която те събраха 69 точки. Варненци са недостижими на върха и още преди два кръга се завърнаха в елита.

Хеттрик за победата отбеляза Ахмед Ахмедов и вече има 20 гола в първенството за сезона, с които е убедителен лидер при голмайсторите.

Ахмедов откри в 43-тата минута, а само една по-късно отбеляза второ попадение. В началото на втората част Господинов намали резултата, но Дани Начев се разписа в 77-аата минута за 3:1, преди Ахмедов да отбележи третия си гол в 85-ата минута.

В последния кръг от шампионата "соколите" посрещат Спартак Плевен на своя стадион и след двубоя ще получат Купата за първото място, пише spartakvarna.bg.

Съставите:

Лудогорец II: 67 Златомир Стоименов, 42 Симеон Шишков, 58 Димитър Илиев, 63 Анастас Пемперски, 80 Методий Стефанов, 53 Димитър Господинов, 74 Хюсеин Кельовлуев, 93 Йоан Йорданов, 72 Росен Иванов (к), 97 Владислав Найденов, 83 Райан Иванов

Спартак: 89 Никола Виденов, 31 Дмитро Семенив, 4 Радослав Терзиев, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев, 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев, 8 Цветослав Петров, 14 Ромееш Ивей, 11 Виктор Митев (к), 29 Ахмед Ахмедов

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!