ПСЖ започна с победа новия сезон в Шампионската лига

Дата: 19/09, 01:05

снимка: Пиксабей

Пари Сен Жермен победи трудно с 1:0 пред собствена публика дебютанта в турнира Жирона в двубой от Шампионската лига, докато Манчестър Сити направи равенство 0:0 у дома с Интер Милано в повторение на финала от 2023 година, когато англичаните спечелиха трофея.

На "Парк де Пренс" финалистът от 2020 година започна изключително активно и в първия четвърт час на двубоя пропуски направиха Уорън-Заир Емери и Марко Асенсио. Каталунците успяха да ограничат домакините до далечни удари на Усман Демебеле и Фабиан Руис в следващите минути.

Вратарят на френския шампион Матвей Сафонов, който беше повече като зрител в дебюта си, се намеси стабилно след удар с глава на Кристиан Стуани в 52-ата минута, предава БТА.

Последваха силни минути за Пари Сен Жермен и пропуски направиха Рандал Коло Муани, Дембеле и Ашраф Хакими. Топката срещна гредата след шут на френския национал Дембеле в 57-ата минута. Стигна се до допълнителното време, когато Нуно Мендеш навлезе в наказателното поле и центрира прострелно, а вратарят Пауло Гацанига не се намеси добре и топката мина под него, влизайки във вратата на Жирона за крайното 1:0.

Манчестър Сити не успя да реализира попадение срещу Интер на свой терен. Головата машина Ерлинг Холанд пропусна няколко шанса в полза на английския първенец и в двете полувремена, въпреки дисциплинираната игра на италианците в отбрана.

Звездата Кевин де Бройне получи контузи и беше заменен принудително на почивката от завърналия се в състава Илкай Гюндоган.

Маркюс Тюрам и Хенрих Мхитарян бяха най-близо до гола в полза на "нерадзурите", които спечелиха титлата в Серия А през последната кампания.

Резервите на английския отбор Фил Фоудън и Гюндоган също пропуснаха късни шансове да отбележат попадения във вратата на гостите, чийто вратар Ян Зомер се представи на високо ниво.

Резервата Джейми Гитънс реализира два гола през второто полувреме, а Борусия Дортмунд победи с 3:0 като гост Брюж. Финалистът от миналия сезон пропусна няколко изгодни шанса през първото полувреме, а вратарят Грегор Кобел имаше решителни намеси след опити за гол от страна на Хуго Велтсен. 20-годишното крило Гитънс откри резултата в 76-ата минута след удар и рикошет, който направи безпомощен вратаря Симон Миньоле.

Силната игра на германския отбор продължи и десет минути след това Гитънс направи самостоятелен пробив и реализира второто попадение във вратата на белгийците.

Класическата победа за Дортмунд беше оформена от Серху Гираси от дузпа дълбоко в допълнителното време. Наказателният удар за гостите беше отсъден след нарушение на Брандън Мехеле срещу Гираси.

Селтик се наложи с категоричното 5:1 у дома над Слован Братислава. Шампионът на Шотландия взе аванс в резултата още в 17-ата минута, когато Арне Енгелс центрира от ъглов удар и Лиъм Скейлс с глава се разписа във вратата на гостите.

В 47-ата минута Николас-Герит Кюн асистира за Кього Фурушахи, който отблизо направи 2:0 в полза на гранда от Глазгоу.

Осем минути след това Енгелс реализира от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Данило Игнатенко.

След един час игра словаците реализираха почетен гол чрез Кевин Вимер, а в 70-ата минута японецът Рео Хатате изведе своя сънародник Дайдзен Маеда, отбелязал четвъртия гол за "зелено-белите".

Крайното 5:1 беше оформено от резервата Адам Айда в 86-ата минута след подаване на Джеймс Форест.

Победата е едва четвърта за Селтик в последните 33 мача на отбора в турнира.

Заради паркомясто: Пребиха мъж в София
Дата: 19/09, 18:04

Военен експерт: МиГ-29 може да го дадем на Украйна, за да вдигнем бързо F-16
Дата: 19/09, 18:021 Коментар