Кадър Youtube
Главният прокурор на Венецуела обвини днес Съединените щати в тероризъм след ареста на президента Николас Мадуро и съпругата му Силия Флорес, предаде ДПА.
"Военната операция без обявяване на война или резолюция на Съвета за сигурност на ООН представлява незаконен акт на въоръжена агресия с терористичен характер", заяви Тарек Уилям Сааб. Той добави, че арестите са равносилни на отвличане, допълва БНТ.
Елитно американско подразделение задържа Мадуро в Каракас през уикенда и го откара в САЩ, където той бе изправен пред съд в Ню Йорк вчера по обвинения в участие в конспирация за трафик на кокаин.
Сааб призова съдията в Ню Йорк да си направи отвод от делото, тъй като "не е компетентен да съди държавен глава". Той също поиска незабавното освобождаване на Мадуро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Полицията издирва изчезнал мъж от Дългопол
Дата: 13/01, 11:36
Глобиха с 50 000 евро мобилен оператор заради неправомерно спиране на услуги
Дата: 13/01, 11:33
5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 13/01, 11:30
Вълчев: Възможно е още училища да преминат на онлайн обучение заради грипна епидемия
Дата: 13/01, 11:22