МВР: Семерджиев е укрит с помощта на полицайка от Първо РПУ


07/07/2022, 15:15

снимка Булфото

Георги Семерджиев, който причини смъртта на две млади момичета на столично кръстовище, е успял да се укрие с помощта на служителка на полицията. 

Това потвърдиха за Нова тв от МВР.

Източници от разследването твърдят, че става въпрос за С. П. - служител в Първо РПУ - София.

Според източници на Нова тв тя е пътувала в автомобила на Семерджиев в момента на жестоката катасрофа на бул. "Черни връх" във вторник.

По случая работи дирекция „Вътрешна сигурност” на МВР.

Според "Пик", "Труд" и "Блиц" полицайката е патрулен полицай от Първо РПУ - Симона Радева, която също е фен на фитнеса и татуировките.

Смята се, че тя също е пътувала в джипа със Семерджиев.

Тя е отведена принудително на разпит, защото е отказала да съдейства, посочва БТВ.

 

Георги Семерджиев, който причини жестоката катастрофа с две жертви в София, гравитира около скандално известния в криминалните среди бизнесмен Христофорос Аманатидис - Таки, предаде БНТ.

В оперативни разработки той е засечен, че отговаря за доставката и разпространението на наркотици (основно кокаин) в район "Студентски" и основно в нощните заведения в Студентски град, пише Novini.bg.

През последните години Семерджиев е поел и контрола над дилърите в района. Според източници, има данни, че той е плащал за осигуряването на полицейски чадър над тази дейност.

Премиерът Кирил Петков и вътрешният министър Бойко Рашков този следобед ще дадат съвместно изявление. 

Пресконференцията ще се състои в сградата на Министерски съвет в 16 часа. На нея ще присъстват главния секретар на МВР Петко Тодоров и директора на столичната „Пътна полиция“ Тенчо Тенев. Поводът е тежката катастрофа, случила се преди ден в София, предаде dcnews.bg.

На пресконференцията ще бъдат оповестени мерките и действията на правителството във връзка с безопасността на движението по пътищата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Варна посреща чудотворна икона на Пресвета Богородица
Дата: 14/08, 08:16

При катастрофи в страната през изминалото денонощие са пострадали 25 души
Дата: 14/08, 08:08

„Ние, потребителите“: От 18 до над 80 евро са нужни на турист в Созопол
Дата: 14/08, 08:01

Европейското първенство по волейбол за жени 2026 идва в ефира на MAX Sport и MAX One
Дата: 14/08, 08:00

САЩ преразглеждат ядрената си стратегия
Дата: 14/08, 07:461 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия