снимка: ОДМВР-Велико Търново
Младежи закупили онлайн реквизитни банкноти в евро и опитали да пазаруват с тях, съобщиха от полицията във Велико Търново.
От там уточняват, че случаят е от 8 януари. В хода на разследването е изяснено, че младежи са си закупили евро чрез интернет обява за продажба на реквизитни банкноти в евро, долари и турски лири и решили да пробват да платят в търговската мрежа с тях и да проверят дали ще бъдат разпознати. Първоначално търговецът не се усъмнил, но в последствие разпознал неистинските банкноти и сигнализирал полицейските служители.
Реквизитните банкноти ясно се отличават, както по самата хартия, така и по липсата на водни знаци и защитна лента и най-вече по надписа Prop copy. Младежите са установени.
По случая е образувана преписка, която ще бъде докладвана в прокуратурата, предаде "Дарик".
От ОДМВР – В. Търново предупреждават гражданите да бъдат внимателни, да оглеждат банкнотите, които получават, особено при пазаруване от частни или съмнителни лица.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Глутница от над 20 кучета обикаля в района на Ален мак във Варна
Дата: 17/01, 20:26
Времето във Варна в неделя: От минус 7 до минус 4 градуса
Дата: 17/01, 20:20
Крадци с маски обраха магазин в центъра на София посред бял ден
Дата: 17/01, 20:19
Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 17/01, 20:00
Илия Лингорски: Преходът към еврото у нас ще служи като пример за други държави
Дата: 17/01, 19:582 Коментара