Кадър Нова Тв
Цените на петрола се понижиха, а световните борси отчетоха ръст, след като САЩ и Иран съобщиха, че са постигнали рамково споразумение за прекратяване на конфликта между двете страни.
Очаква се Ормузкият проток да бъде напълно отворен в петък, но според експерти ще отнеме седмици, преди той да възстанови нивата си на трафик от преди войната.
„Цените вървят плавно надолу. Дизеловото гориво беше наближило 1,80 евро, а сега виждаме, че е 1,57 евро. При бензина намалението е малко по-малко, но очаквам в следващите 2-3 седмици цените да са доста под 1,50 евро при бензина и дизела“, каза в „Тази сутрин“ Димитър Хаджидимитров, зам.-председател на Асоциацията на търговците, производителите, вносители и превозвачи на горива.
Според Хаджидимитров няма да виждаме цените от преди конфликта в Близкия изток, но каза, че все пак е възможно те да се върнат след 2-3 месеца.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
4 г. след потопа в Каравелово: Докато се чакат пари за щетите, доброволци запретнаха ръкави
Дата: 17/06, 08:20
Земеделците очакват добра, но изключително скъпа реколта
Дата: 17/06, 08:11
Самолет се разби на магистрала в Тексас
Дата: 17/06, 08:03
До 26 юни е спряно движението в платното за Пловдив в участък от АМ "Марица"
Дата: 17/06, 08:00
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 17/06, 08:00