Снимка Пиксабей
Испания е регистрирала рекордно високи температури през месец май в голяма част от крайбрежието си, предаде Ройтерс, позовавайки се на съобщение на испанската държавна система за морско наблюдение.
Данните показват, че 12 от 15 дълбоководни буйове са отчели най-високите си стойности за май, а 6 от 14 крайбрежни станции са измерили рекордни температури.
Според испанската метеорологична служба AEMET явлението е пряко свързано с причиненото от човека изменение на климата. „През последното десетилетие сме имали едва седем дни с рекордно ниски температури, докато дните с рекордно високи са 221“, заяви говорителят Рубен дел Кампо, информира БТА.
Той подчерта, че тенденцията отразява устойчивото повишаване на глобалните температури, като добави, че рекордните морски стойности през май не са свързани с климатичния феномен Ел Ниньо, който се очаква да се развие в Тихия океан през следващите месеци. Според прогнози на ООН Ел Ниньо може да достигне своя пик през октомври и ноември.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 9 юни затварят за обработка срещу вредители СК "Виница" във Варна
Дата: 08/06, 14:20
Магнезий за бързо реагиране
Дата: 08/06, 14:20
Медицински хеликоптер транспортира жена, пострадала при катастрофа, от Видин към София
Дата: 08/06, 14:12
КТ "Подкрепа": Намалението на цените може да се окаже за сметка на производителите
Дата: 08/06, 14:08
Омбудсманът: Новите цени на тока за бита са необосновано високи
Дата: 08/06, 14:01