Снимка: Булфото
Полицаи иззеха антични монети и предмети от жилище в Нови пазар, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Шумен.
В сутрешните часове в четвъртък служители на полицейското управление в Нови пазар са извършили проверка по получен оперативен сигнал за мъж, който притежава културно-исторически ценности. В условие на неотложност, в жилище в града, обитавано от 54-годишен, е извършено претърсване.
Намерени са 64 монети от различни епохи, два глинени съда и металдетектор, посочва БТА. Всички иззети предмети са с вид на антични.
Материалите са докладвани в Окръжната прокуратура в Шумен. По случая е образувано досъдебно производство.
Полицаи иззеха множество предмети с вид на културно-исторически ценности и от частен дом в шуменското село Царев брод в края на април.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЕК настоява "Мета" да промени дизайна на услугите си, за да избегне европейска глоба
Дата: 10/07, 13:11
Искат постоянен арест за германец, издирван за сексуално насилие над деца и задържан в Бургаско
Дата: 10/07, 13:03
СГП започна проверки по сигнали за използването на данни за резервациите на авиопътници
Дата: 10/07, 12:55
Парламентът прие на първо чете бюджета на ДОО
Дата: 10/07, 12:441 Коментар
Демерджиев внесе в НС справката с хората, свързани с полетите на Пеевски
Дата: 10/07, 12:39