Маргаритов: Внесен е законопроект за забрана на продажбата на "райски газ"


27/07/2022, 08:12

Кадър БНТ

Шефът на КЗП съобщи важна новина за райския газ.

Внесен е законопроект за изменение на Закона за закрила на детето, според който ще се забранява продажбата на диазотен оксид или "райски газ" на лица под 18 години. Това заяви в "Денят започва" по БНТ зам.-министърът на икономиката и бивш председател на КЗП Димитър Маргаритов.

"Установихме, че това е въпрос на живот и смърт. Употребата на "райски" газ е придобила епидемични размери, особено сред по-младите и подрастващите", подчерта Маргаритов, пише Novini.bg.

Доклади у нас и в чужбина са категорични - употребата на това вещество в големи количества води до трайни увреждания на здравето, понякога и риск за живота, риск за нарушаване на репродуктивните способности, нарушения на функциите в мозъка и други.

"КЗП от днес извършва масирани проверки по всички възможни канали, включително и в онлайн пространството като отряд за бързо реагиран. Първата стъпка е спиране на употребата от младежи и деца. Където бъде установено предлагането на такова вещество, ще бъдат издавани заповеди за временно спиране на продажбата", каза още зам.-министърът, пише Novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00

От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия