кадър: Макс спорт, архив
Александър Везенков и неговият Олимпиакос отстъпиха пред настоящия шампион Фенербахче с 80:88 (22:18, 18:18, 22:26, 18:26) като гости в Турция в двубой от 20-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.
С поражението Олимпиакос прекъсна серията си от три поредни победи и продължава с актив 11-8, докато грандът от Истанбул постигна четвърти пореден и общо 13-и успех, предаде БТА.
Александър Везенков отново беше най-резултатен за гръцкия си клуб, като завърши с 24 точки, 6 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 32 минути на терена.
Гостите водеха с 40:36 на почивката, а след 30 минути игра резултатът бе равен - 62:62. След по-силна последна част обаче Фенербахче надделя в двубоя.
В следващия си мач от Евролигата Олимпиакос ще приеме Байерн Мюнхен на 9 януари, а два дни по-късно ще гостува на Кардица в поредния кръг на гръцкото баскетболно първенство.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Дайнов: Тук голямата загадка е Радев, който няма време да направи сериозна партия
Дата: 23/01, 11:40
Повече от признание: седми път Top Employer
Дата: 23/01, 11:40
Радостин Василев за проваления кворум в НС: Ръчната е дръпната от Борисов, защото е Зайко Байко
Дата: 23/01, 11:35
Василев към журналистите: Може ли първите седем години да си ги спомните?
Дата: 23/01, 11:281 Коментар
Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя
Дата: 23/01, 11:28