Франция с минимална победа на старта на европейското

Дата: 18/06, 00:01

снимка: Снимка Pexels

Един от фаворитите на Европейското първенство - Франция, стартира шампионата с труден минимален успех с 1:0 над Австрия в среща от група “D”. “Петлите” грабнаха трите точки след автогол на Максимилиан Вьобер в 38-ата минута, с което се изравниха с Нидерландия, който в неделя пребори Полша с 2:1 в другия мач от групата, предава Спортал.

Тимът на Дидие Дешан срещна сериозен отпор от този на Ралф Рангник, заради което срещата не протече според очакванията на мнозина. При 0:0 австрийците пропуснаха положение сам срещу вратаря, а две минути по-късно падна и автоголът.

За първи път в кариерата си Килиан Мбапе изведе “петлите” с капитанската лента на голям форум. Маркюс Тюрам и Усман Дембеле му помагаха основно в атака. В редиците на Австрия направи впечатление отсъствието от стартовия състав на Марко Арнаутович.

Малко преди края Мбапе се оказа с разбит нос, след като се удари в рамото на Кевин Дансо при борба за висока топка. Той дори беше заменен за финалните минути.