Автогол прати Франция на четвъртфинал

Дата: 01/07, 20:55

Стопкадри Диема Спорт

Франция победи Белгия с 1:0 на "Меркур Шпил-Арена" в Дюселдорф в интересен сблъсък от осминафиналите на Евро 2024 и се класира за следващата фаза на елиминациите.

Резервата Рандал Коло Муани шутира 85-ата минута и след удара топката рикошира в крака на Ян Вертонген и влезе в мрежата - 1:0 за "петлите". Попадението бе записано като автогол на защитника на белгийците.

Франция обаче заслужи победата, тъй като повече я искаше и създаде повече ситуации за гол. Вратарят на "петлите" Майк Менян обаче също има заслуга за успеха, след като направи три решителни спасявания.

На четвъртфинала Франция ще срещне Португалия или Словения в петък от 22 часа в Хамбург.