Румънка спечели "Varna open"

Дата: 01/10, 15:08

Снимка Община Варна

Рекорден брой състезатели взеха участие в осмото поредно издание на международния тенис турнир “Varna open” за жени, който се проведе на червените кортове на ТК „Супер спорт“ край морската столица.

Надпреварата, която е от календара на Международната тенис федерация (ITF), в категория W15 - бе с награден фонд от 15 000 долара.

На сингъл поставената под №2 в схемата Джорджия Андрея Крачун (Румъния) надигра със 7:5, 6:0 украинската надежда Елизавета Котляр и дублира успеха си от 2018 г.

Тандемът Мария Андриенко (Русия) и белгийката Тилвит де Джиролами победиха с 2:1 сета след шампионски тайбрек италианките Киара Жители и Ирене Лавине и вдигнаха купата при двойките.

Най-добре от българките се представи Йоана Константинова, като 17-годишната ни надежда стигна до ¼ финалите на сингъл и полуфиналите на двойки

Купите на победителите връчиха Деан Иванов – зам. кмет на Община Варна, Кристиан Димитров – директор Дирекция „Спорт“ и турнирния директор и член на УС на родната централа - Кристин Грозданов

Организатор на турнира бе ТК „Супер спорт“, с подкрепата на Община Варна, БФ тенис и спонсори.