Русия изненадващо се качи на трето място в света по използване на юани


19/08/2022, 13:48

Пиксабей

През юли Русия е заела трето място сред страните, които използват китайския юан в международните си разплащания, като увеличава своя дял на световния валутен пазар 6,3 пъти само за три месеца. Това пише списание Forbes, което се позовава на статистически данни от системата за обмен на платежна информация SWIFT, предаде Банкер.

Според тях, през юли на Русия се падат 3,9% от транзакциите в юани (при 1,42% през юни). По-високи показатели е показала само Великобритания (6,35%). Лидер в списъка остава Хонконг (70,93% в сравнение с 73,82% през юни). След Русия в подреждането на SWIFT идват Сингапур (3,77%) и САЩ (2,98%).

В сравнение с резултататите от юни Русия е прескочила с четири позиции нагоре като е изместила от лидерската тройка Сингапур. Както посочва Forbes, в рейтинга на SWIFT Русия е попаднала едва през април, когато нейния дял в световната търговия с китайска валута се е оценявал на 0,62 на сто. Оттогава той е нараснал шесткратно, според данните от SWIFT.

През юли юанът е запазил мястото си сред петте най-търгувани валути, отбелязват анализаторите от межбанковата система. Според техните изчисления, независимо от намаляването на стойността на транзакциите с 6,7% в сравнение с юни, през юли на китайската валута се пада 2,2% от общия обем на международната търговия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Арабист: Преговорите между САЩ и Иран навлизат в критична фаза
Дата: 12/05, 09:34

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 09:30

Спипаха подпийнал шофьор да кара кола след полунощ във Варна
Дата: 12/05, 09:29

Мъж на 80 години почина, след като багер го блъсна на пътя Варна - Златни пясъци
Дата: 12/05, 09:26

Взеха книжката на шофьор заради закон, който още не е бил в сила
Дата: 12/05, 09:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия