Снимка Булфото, архив
Продължават преговорите за прехвърляне на „Топлофикация София” на държавата. До края на следващата седмица се очаква да бъде изготвен договор, с който доставките на газ за зимата да бъдат гарантирани, предава Нова тв.
От Столичния общински съвет настояват и увеличението от 40% в цената на газа да бъде поето от държавата под формата на компенсации в студените месеци. „Топлофикация София” дължи над 1 милиард лева, основно на Българския енергиен холдинг и „Булгаргаз”.
„Най-важният въпрос е осигуряването на природен газ за София. Имам уверението от министъра, но ние очакваме до края на седмицата да бъде сключен договор с „Булгаргаз”. Не бива и да се помисля за поредно увеличаване на цената на парното. Хората няма да го понесат. 40% увеличение от 1 юли, което беше прието, тепърва ще се усеща от тях”, посочи председателят на СОС Георги Георгиев.
По думите му държавата трябва да си влезе в ролята: „Да осигури компенсации за поскъпването на природния газ - не само за софийската топлофикация, а за целия бранш”, е неговото мнение.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00
Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50
Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42