Снимка Булфото, архив
Земетресение с магнитуд 6,1 разтърси тази сутрин индонезийската провинция Папуа, последвано от вторичен трус с магнитуд 5,8 минути по-късно, съобщи Геофизическият институт на САЩ, цитиран от Франс прес, цитирана от БТА.
Двата труса бяха регистрирани на дълбочина 15 км, на близо 272 км разстояние от град Абепура, уточни институтът.
Засега няма данни за жертви и материални щети.
Индонезийската метеорологична и геофизическа агенция предупреди в Туитър за по-леки вторични трусове и ограничени щети.
Индонезия е разположена в така наречения "Огнен пояс" в Тихия океан, където се наблюдават чести земетресения, посочва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Голям астероид ще премине близо до Земята в събота
Дата: 26/06, 08:38
Очевидец за катастрофата на "Тракия": Нямаше абсолютно никакви следи от гръмнала гума, нямаше и никакви следи от спирачен път
Дата: 26/06, 08:34
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 26/06, 08:30
Парламентът продължава обсъждането на промените в Закона за съдебната власт
Дата: 26/06, 08:17