ОБЩИНА ВАРНА НЯМА ДА ДАВА ПАРИ ЗА ФЕСТИВАЛИ БЕЗ ПЛАН СМЕТКА


19/07/2013, 19:11

Общината няма да дава пари за фестивали, които не са представили план-сметка за разходите. 

Това решиха съветниците от комисията по култура към местния парламент. До решението се стигна, след като съветникът от БСП Светлана Такева за пореден път предложи на колегите си как да се финансират фестивали с пари от общинския бюджет. След като членовете на комисията влязоха в спор какви суми трябва да бъдат отпускани за определени събития, в крайна сметка стигнаха до градивното предложение на Такева. Комисията единодушно гласува отсега нататък документацията на всеки предлаган от администрацията фестивал задължително да има план-сметка за разходване на исканите средства. Ако няма, предложенията изобщо няма да бъдат разглеждани. 

„След като за пореден път го предложих, се радвам, че колегите най-сетне гласуваха това предложение“, коментира Светлана Такева, общински съветник и председател на младежкото обединение на БСП. Тя припомни, че повече от половин година чака от общинската администрация да бъдат предоставени отчети за вече провели се фестивали.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в неделя 23 август
Дата: 23/08, 05:00

Хороскоп за неделя: Телец - прагматизъм; Рак - уединение; Везни - неочаквани новини; Стрелец - планиране; Водолей - флирт
Дата: 23/08, 04:30

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 23/08, 04:10

На 22 август 1924 г. разстоянието между Земята и Марс е най-малко – за последен път е било такова през 10 век
Дата: 23/08, 04:00

Рожден ден празнува Боряна Калейн
Дата: 23/08, 03:001 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия