В Италия регистрираха най-слабата си избирателна активност - 63,95 процента


26/09/2022, 08:41

Снимка: Pexels

В Италия регистрираха най-слабата си избирателна активност - 63,95 процента. Това стана на вчерашните парламентарни избори, предаде АНСА, като се позова на данни на министерството на вътрешните работи от 7901 от общо 7904 населени места.

Вчера бе регистрирана най-ниската избирателна активност на парламентарни избори в историята на Италия. Тя е с около 9 процентни пункта по-слаба от тази на вота през 2018 г., когато гласуваха 73,01 процента., пише БТА

Съюзът от десни формации, в който влизат партия "Италиански братя" на Джорджа Мелони, "Лига" на Матео Салвини и "Напред, Италия" на Силвио Берлускони, печели между 41 и 45 процента от вота. Партията на Мелони беше единствената голяма политическа сила, която не подкрепи правителството на националното единство на отиващия си премиер Марио Драги.

Лявоцентристката коалиция, начело с Демократическата партия, печели между 25,5 и 29,5 процента от гласовете. Според политолози лидерът на Демократическата партия Енрико Лета е един от големите губещи тази нощ, заедно със Салвини, тъй като нежеланието му да сключи сделка с Движение "Пет звезди", след като то предизвика разпадането на коалицията на премиера в оставка Марио Драги, сега изглежда грешка. От друга страна, решението на бившия премиер и лидер на "Пет звезди" Джузепе Конте да се кандидатира сам изглежда се е отплатило, тъй като прогнозите са партията да получи 16-17 процента от гласовете, отбелязва АНСА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:332 Коментара

Балкан излъга Черно море след продължение
Дата: 09/05, 22:32

Ердоган: Европа без Турция е непълна и уязвима при управлението на кризи
Дата: 09/05, 22:19

Зеленски е обсъдил с Коща стъпките за европейска интеграция на Украйна
Дата: 09/05, 22:14

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия