Пиксабей
Министърът на икономиката и индустрията Ирина Щонова сезира КЗП за стартиране на проверки на място в офисите на трите електроснабдителни дружества в страната. Те са във връзка с постъпили множество жалби и сигнали на потребители, свързани с повишени размери на дължими суми по фактури за потребление на електроенергия през м. януари 2026 г. Това се случва и след обстоен анализ на постъпващите сигнали в Комисията от началото на годината, съобщават от пресцентъра на Министерсво на икономиката и индустрията.
Обект на проверките е начинът на разглеждане от електроснабдителните дружества на постъпилите жалби на гражданите, както произнасянето по конкретните сигнали и начинът на решаване на евентуално възникналите спорове. Целта на проверките е да се гарантира в най-висока степен защитата на потребителите.
По време на проверките е изискана информация за администрирането на жалбите от енергийните оператори – колко са получените жалби, кои от тях считат за основателни, респективно колко са удовлетворени и как, в какво се изразяват оплакванията на потребителите и др. Изискани са и сключени типови договори и приложимите към тях общи условия за енергоснабдяване.
За предоставяне на изисканите данни и документи, дружествата разполагат с тридневен срок, който изтича в края на деня в понеделник, 02.03.2026 г.
КЗП ще бъде безкомпромисна в прилагането на закона, включително и при налагането на санкции, твърдят от ведомството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Един милиард пъти по-бърз от нас: AI и бъдещето
Дата: 26/02, 20:00
Проф. Киров: Парламентът не иска да избере квота във ВСС, за да бъде избран нов главен прокурор
Дата: 26/02, 19:57
Осигуряват общински 1,5 млн. евро за ремонта на пътя "Аспарухово-Галата" и реконструкция на тръбата под Варненското езеро
Дата: 26/02, 19:432 Коментара
ПТГ-Варна подкрепи Виктор и Никола в тежката им битка
Дата: 26/02, 19:37
Прозрачност на изборите: Комисията по досиетата ще проверява кандидатите с трите имена и ЕГН
Дата: 26/02, 19:31