Хората са най-щастливи на 23 години, а след това идва нов пик - на 69, установи британско проучване, цитирано от в. "Дейли мейл".
Изследването било проведено от екип от Лондонския институт по икономика. Учените установили, че хората са най-щастливи в началото на второто си десетилетие. След това следват разочарования, чийто пик е в средата на 50-те им години.
Тогава са най-силни съжаленията от неосъществените мечти. Но следва постепенно увеличение на радостта от живота, с пик през 69-та година, пише vesti.bg.
Тенденцията била наблюдавана сред представителите на 50 нации, независимо от техния социален статут.
Ръководителят на екипа Ханес Швант от Принстънския университет обяснява явлението "втори пик на щастието" с факта, че 50-годишните започват силно да се влияят и научават много повече от по-възрастните хора. А те, от своя страна, изпитват много по-малко съжаления за неосъществените си амбиции.
От друга страна, когато навършим 69 години, не се чувстваме много по-зле от останалите свои връстници, което ни дава допълнителен стимул.
Михайло Федоров става съветник по иновации в министерството на отбраната на Италия
Дата: 28/08, 22:09
Обсъдиха мерки срещу незаконното използване на отровни примамки в природата
Дата: 28/08, 21:52
Кристиян Шкварек и Александър Симов: Демерджиев бави истината за "Петрохан"
Дата: 28/08, 21:47
Държавата подготвя 35 млн. евро подкрепа за лозарите и разширява помощите за пропаднала реколта
Дата: 28/08, 21:36