снимка Булфото
Цената на газа ще продължи да пада. Това предвижда министърът на икономиката от служебния кабинет Никола Стоянов.
Българският военно-промишлен комплекс е в отлична форма. Ще участваме в изграждането на ПВО с НАТО. Разбира се, имаме все още нужда от развитие към натовски стандарти на въоръжение, посочи министърът.
Той очаква цената на газа да продължи да пада в следващите месеци, и да е устойчива до края на 2023 г. "Това ще се отрази много позитивно на икономиката ни, и очаквам много нови инвеститори именно заради тези ниски и стабилни цени на енергоносителите", коментира още министърът, цитиран от БГНЕС.
Газът и доставките не са проблематични вече, но който е тръгнал по пътя да премине на алтернативни горива, ще бъде подкрепен, категоричен е Стоянов. "Винаги е по-добре да има диверсификация, но оттук нататък фирмите могат да разчитат, че газ ще има достатъчно", увери още министърът на икономиката.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50
Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30