Андрей Райчев прогнозира бъдещето на Корнелия Нинова


24/10/2022, 14:58

кадри bTV

Редактор: Веселин Златков

Никой няма да прави правителство за 4 години, а само до местните избори, това прогнозира в интервю за БНР социологът Андрей Райчев.  Според него лидерът на БСП Корнелия Нинова е извлекла голям плюс за себе си от това, че е предложила Вежди Рашидов за председател на парламента и така е решила голямата криза, в която изпадна Народното събрание. Райчев заяви, че по същата логика не е невъзможно БСП да се окажат фактор за формирането на евентуално правителство.

„Едва ли ще ѝ ръкопляскат за това, но на Нинова не ѝ пука особено дали ще ѝ ръкопляскат всички. Тя действа с оглед БСП и вътрешната ситуация в партията”, заяви социологът и описа възможния според него сценарий за лидерката на социалистите.

Според Райчев Нинова може да вкара БСП отново във властта, защото следващото правителство няма да е „с ГЕРБ”, а „подкрепено и от ГЕРБ”, в което има сериозна разлика. Това правителство така или иначе ще се държи на договорка между партиите да управлява до местните избори през есента на 2023 година. Мандатът на Нинова изтича през 2024-а и най-достойният начин да го приключи е да стане евродепутат, заяви Андрей Райчев.

Той прогнозира, че БСП може да се съгласи на този вариант, ако Корнелия Нинова го предложи, защото тя се ползва с пълна подкрепа от ръководството на партията. Според Андрей Райчев БСП и без друго на следващите избори по-скоро ще се бори да влезе в парламента, отколкото да е водеща политическа сила. Затова и може би за социалистите да се съгласят на предложение от лидера си да подкрепят правителство заедно с ГЕРБ и ДПС, защото така Нинова ще превърне минусите на ситуацията в плюсове за БСП.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:28

Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15

Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар

Волен Сидеров: Жив съм и в добро здраве. Имаше посегателство над моето здраве
Дата: 09/05, 09:10

Мъж е с изгаряния по ръцете и лицето след пожар от цигара в автомобил
Дата: 09/05, 09:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия