кадри Нова телевизия
Редактор: Веселин Златков
Полевите тестове за наркотици с натривки вече не се използват при проверка на шофьорите, използва се уред, който е много по-прецизен. Това каза в студиото на Нова телевизия служебният вътрешен министър Иван Демерджиев. Той каза също, че се работи кръвните тестове за наркотици да дават резултати до дни, а не както сега – за месеци.
Демерджиев подчерта също, че обиски няма да се извършват в домовете на всички шофьори, които са дали положителна проба за дрога. Те ще се правят, ако за лицето има данни, че употребява или разпространява наркотици.
Между министъра и водещите Виктор Николаев и Мира Иванова възникна спор за точността на тестовете. Според Демерджиев тестовете са точни, но едва кръвния тест показва откъде е дошло дадено отчетено вещество. Иванова обаче заяви, че има случаи, в които след положителна проба на място, кръвният тест не показва всичко. Водещите цитираха мнения на лекари, че понякога обикновени лекарства за настинка дават положителен резултат за амфетамин. „Няма такива случаи”, отрече министърът.
Иван Демерджиев гостува в студиото на Нова телевизия с уговорката, че трябва да си тръгне бързо, защото има неотложен служебен ангажимент. „Пускаме Ви от студиото с мярка „подписка”, с обещание, че ще ни гостувате пак”, пошегува се Виктор Николаев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Димитров: Когато министрите не са ярки фигури, повече власт отива в премиера
Дата: 09/05, 20:47
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 20:40
Илиан Илиев: Получи се не много красив, но пък оспорван мач
Дата: 09/05, 20:35
Предлагат Столичната община да придобие скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Дата: 09/05, 20:28
Изпокараха се по Нова нюз заради 9 май и подялбата на Полша между Хитлер и Сталин
Дата: 09/05, 20:251 Коментар