Редактор: Александър Дечев
Кадър: БТВ
"Това е наша трайна позиция, принципна и последователна". Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова относно днешното гласуване от страна на партията срещу пращането на военна помощ на Украйна. Само левицата и "Възраждане" не подкрепиха това, а всички останали гласумаха "за".
"Ние осъдихме агресията на Русия в Украйна, определихме я като война още в началото. Направихме всичко възможно да помогнем на Украйна, приехме бежанци, оказахме хуманитарна помощ. Посрещнахме жени, малки деца. Нормално е да помогнеш. Но винаги сме били против предоставяне на оръжие. Смятаме, че това ни прави страна в конфликта, че е опасно за България и че не бива да го позволяваме. Затова днес отново последователно си гласувахме против. Всякаква помощ на страдащите хора - да, както и осъждане на тази агресия и призив да се преговаря и да се спре войната. Колегите казват - и ни е сме за мир, но да дадем оръжия. Доста странна коалиция се получи днес. ДБ гласува с ДПС, ПП с ГЕРБ. Най-изненадваща бе позицията на Български възход. Стефан Янев бе против оръжията, а днес ги подкрепи. Искаме мир, защото войната съсипва. Но явно щом мислиш различно, значи си вреден", каза тя в предаването "Лице в лице" по БТВ.
"С връщането на хартиената бюлетина даваме право на хората, които не отиват поради страх и притеснения от машината, да го направят. Тоест, даваме равни възможности за хартия и машина. Ние не казваме да махнат машините, а да има избор", категорична бе Нинова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Давид Иванов спечели Световната купа във Варна
Дата: 09/05, 17:07
Задържаха трима души за побой в столицата
Дата: 09/05, 17:00
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
Дата: 09/05, 16:52
Автомобил излезе от пътя близо до мястото, на което загина Сияна
Дата: 09/05, 16:42
Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30