НАП влезе в сградата на Минната дирекция в Перник


08/11/2022, 20:02

Снимка Булфото, архив

Наемателите на Минна дирекция Перник са с предупреждение: 

Националната агенция за приходите влезе в сградата на Минната дирекция в Перник, съобщи областният управител Людмил Веселинов. От НАП са дали едномесечен срок на търговските дружества, обитаващи до този момент зданието, да се изнесат, пише Burgas24.bg.

Сменени са ключовете на сградата. Всичките пет входа са обезопасени с ключове на областната администрация, подменени са патроните, в момента дирекцията се охранява от служител на Областна администрация. Събират се оферти от охранителни фирми.

Сградата е поддържана добре, каза Людмил Веселинов. Ще бъде търсена колекция от рисунки на Никола Танев, пряко свързани с историята на сградата. Надяваме се да е съхранена, посочи областният управител.

Минната дирекция стана държавна собственост на 26 октомври след публична продан, обявена от НАП. Тя е построена през 1932 година по проект на архитектите Коста Николов и Илия Попов. Външното й оформление е в неокласически стил, вътре се наблюдава влияние от ранна готика. Сградата попада в обхвата на територия с културно-историческо наследство със статут на групова недвижима културна ценност "Комплект от сгради за нуждите на минната промишленост в мина Перник".

Наскоро Минната дирекция бе обявена за паметник на културата от национално значение.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 16:30

Пратиха литовката, която намушка четирима души във Варна, в психиатрия за 30 дни
Дата: 07/05, 16:29

Турска войска преминава през България на път към Сърбия
Дата: 07/05, 16:25

Рекорден брой участници в Маратон Варна на 17 май
Дата: 07/05, 16:22

Китай осъди на смърт двама бивши военни министри
Дата: 07/05, 16:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия