кадър: pamporovo.me
Около 10 см нов сняг наваля в Пампорово, съобщиха от Планинската спасителна служба. В курорта продължава слаб снеговалеж в предобедните часове. Сняг падна днес по високите части в област Смолян, информираха от Областното пътно управление. Снежна покривка се е образувала по проходите Превала, Рожен и Пампорово, но трасетата вече са обработени от снегопочистващи машини.
Сняг натрупа и в района на Рожен, според информация от Метеорологичната станция на върха. Минимална температура от минус 1,4 градуса е измерена тази сутрин на Рожен, предава БТА.
Ски сезонът в Пампорово приключи на 12 април, лифтовите съоръжения не работят, уточниха от Планинската спасителна служба. Априлският сняг не е необичайно явление за планинската област, отбелязват от курорта. Снеговалеж се е случвал през годините и в първите дни на май.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Властелинът на пръстените“ се завръща на екран
Дата: 23/04, 02:00
Как се прави здрав корем
Дата: 23/04, 01:40
23 април е Международният ден на книгата и авторското право
Дата: 23/04, 01:30
Часове преди европейското първенство Насар обяви: Готов съм да дам, каквото мога, за да бъде България най-отгоре
Дата: 23/04, 01:00
НАСА представи новия си космически телескоп
Дата: 23/04, 00:45