кадър: LYON VISUALS, фейсбук
Огромно розово наметало се появи тази сутрин върху суровият паметник на Альоша в Пловдив.Появата на розовото покривало съвпада с преминаването на колоездачната обиколка Giro d’Italia през Пловдив и мнозина подозират, че именно спортното събитие стои зад нестандартната акция.
Розовият цвят е запазен знак на италианската надпревара, а асоциацията с легендарната „розова фланелка“ идва почти автоматично. Монументът на Бунарджика, познат като паметника на Червената армия, изненадващо се сдоби с ярък „тоалет“, който веднага привлече вниманието на пловдивчани и предизвика десетки догадки в социалните мрежи, предава Трафик нюз.
Засега обаче няма официална информация кой стои зад инициативата, дали тя е подкрепена от Община Пловдив и дали действително е свързана с Джирото. Но съвсем основателна е другата версия, че акцията има връзка и с 9 май – Деня на победата, отбелязан вчера.
И макар споровете около съдбата на Альоша да не стихват от години, едва ли някой е очаквал, че съветският войник някога ще бъде пременен в розово, за да стане участник в италианско колоездачно състезание.
А този цвят наметало придаде на иначе суровия монумент карнавален вид, който със сигурност ще вълнува пловдивчани още дълго.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 19:30
Над 200 000 мигранти са минали Ламанша с малки лодки и са стигнали до Великобритания от 2018 г. насам
Дата: 10/05, 19:251 Коментар
Заркова: Сарафов и Гешев заявиха, че не искат да стават главни прокурори, но това не е концерт по желание - така работи мафията
Дата: 10/05, 19:18