Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години триумфира на Балканиадата в Сърбия

Дата: 18/08, 06:00

снимка: Българската федерация по волейбол /balkanvolleyball.org

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 20 години стана шампион на Балканското първенство, което се проведе във Върнячка баня, Сърбия. Във финала българите победиха домакините от Сърбия с 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21). Воденият от Мирослав Живков тим не допусна нито една загуба на турнира, а във финалния двубой инкасира единствения загубен гейм на Балканиадата.

Надпреварата бе подготовка за предстоящото Европейското първенство в Сърбия и Гърция, предава БТА.

Първият гейм между отборите на България и Сърбия беше истински за доказване на класа, а началният удар на националите работеше безотказно. Българските волейболисти демонстрираха прекрасна игра в защита, която отчая домакините. Съставът на България поддържаше преднина от поне с четири точки, а геймът завърши при убедителното 25:17.

Във втората част българите отново започнаха със самочувствие, но Сърбия също не искаше да се предаде лесно. След размяна на точки в средата на гейма, домакините успяха да дръпнат с три изравниха след 25:22 в своя полза.

Третият гейм беше изключително оспорван, а началният удар и защитата бяха най-важната част представянето на България. В заключителните моменти, националите се откъснаха напред с четири точки, домакините намалиха, но в крайна сметка българите ликуваха.

Сърбите успяха да поведат в четвъртата част и имаха аванс от 15:10. Състезателите водени от Мирослав Живков обаче за пореден път демонстрираха качествата си, стигайки до обрат за 25:21 и крайната победа.

Отлични резултати с над 1000 чернодробни трансплантации в Acibadem, Турция
Дата: 12/09, 00:30

Джак Килби прави демонстрация на първата работеща интегрална схема
Дата: 12/09, 00:18

Енергиен експерт: Всеки четвърти българин не може да си позволи отопление през зимата
Дата: 11/09, 23:57