Джокович се класира за 1/4-финалите в Париж, изправя се срещу Циципас

Дата: 31/07, 15:52

Кадър: Туитър

Новак Джокович продължава да преследва мечтата си да спечели олимпийската титла, която липсва в забележителната му кариера.

Той се класира за четвъртфинал в Париж, след като надделя над немеца Доминик Кьопфер със 7:5, 6:3 за час и 37 минути игра. Така Джокович, който е номер 1 в схемата заради отсъствието на Яник Синер, ще се изправи в следващата фаза срещу Стефанос Циципас от Гърция, пише frognews.bg.

Джокович имаше притеснения само в първия сет, като двамата си размениха по един пробив и се стигна до 5:5. При този резултат сърбинът поведе, а след това проби германеца, за да избегне несигурността на тайбрека.

Във втория сет Джокович поведе набързо с 3:0 и след това поддържаше спокойно преднината си за крайното 6:3.

Кьопфер бе по-добър при асовете - 7 на 5 и двамата направиха по 19 печеливши удари, но Джокович бъркаше по-рядко и логично имаше голяма предимство при ретурите.

В другия ранен мач Циципас победи аржентинеца Себастиан Баес със 7:5, 6:1 за малко повече от час и 20 минути на корта. Мачът започна по-добре за Баес, който направи ранен пробив и поведе с 2:0. Циципас обаче бързо върна пробива и изравни за 2:2. Последва нов пробив за Баес, който при 5:4 сервираше за първата част, но гъркът успя да се защити, изравни, а след това спечели всички геймове до края за 7:5.

Във втория сет доминацията на Циципас бе значителна, като той поведе с 5:0, преди Баес да запише срещу името си един гайм, но всички приключи в седмата част - 6:1.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!