Възрастна жена от Добрич даде 35 000 лева на "ало" измамници


28/11/2022, 11:04

Кадър: "Нова телевизия"

Възрастна жена на 87 години от Добрич даде 35 000 лева на "ало" измамници, разказва репортаж на NOVA. След поредица от телефонни разговори тя е била подмамена да хвърли спестяванията си през прозореца.

Сумата е 25 000 канадски долара, които се равняват приблизително на 35 000 лева. Измамниците са се представили за служители на МВР, които извършват специализирана полицейска операция.

Сигналът за измамата е подаден на 23 ноември. В него е посочено, че по-рано същия ден жена от града е получила телефонно обаждане от неизвестен женски глас. Непознатата се е представила за полицейски служител и е заявила, че се провежда спецоперация за залавяне на телефонни измамници.

След това потърпевшата е получила обаждане и от мъж, който се представил за началник на районното управление и ѝ казал, че трябва да събере всичките си спестявания и да ги предаде на измамниците, обясни Даниел Илиев, говорител на райнонната прокуратура. Жената е имала 25 000 канадски долара в себе си, сложила ги е в найлонова торбичка и ги е пуснала през прозореца.

Извършителите се издирват. Образувано е досъдебно производство. От юни досега общият им брой вече е 13, каза Илиев.

„Всяка седмица констатираме поне по един случай на телефонна измама. Има задържани лица – двама помагачи. Повдигнати са им обвинения”, каза Илиев.

Схемите на телефонните измамници са основно две. При едната се представят за полицаи, които провеждат спецакция. При втората заблуждават жертвата, че негов близък се нуждае от спешна операция.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ВКС: Доживотна присъда за двойния убиец Станимир Рагевски, жертвите били разчленявани и тикани в бидони с киселина
Дата: 08/05, 23:14

Министър-председателят на Гърция: Очаквам по-силно сътрудничество с България, особено в енергийния сектор
Дата: 08/05, 23:07

Започна благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 08/05, 23:00

Жители на Габрово излязоха на протест след случай на сбиване с пострадали
Дата: 08/05, 22:53

Атанасов: Станчо Станев е с отнет достъп до класифицирана информация през 2013 г.
Дата: 08/05, 22:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия