ГЕРБ: Нанесена е щета от 1 милион лева на ББР


28/11/2022, 15:52

Стопкадър Фейсбук, ГЕРБ

От ГЕРБ разкриха нещо, което със сигурност ще е обект на разпалени коментари.

От ГЕРБ изнесоха данни, които показват сериозни злоупотреби с активите на Българската банка за развитие (ББР). Те цитираха финансови отчети, според които се вижда, че изнесените твърдения на Кирил Петков, относно дейността на ръководството на ББР, не отговарят на истината. Това заяви бившият социален министър Деница Сачева по време на брифинг, предаде репортер на Novini.bg.

От данните става ясно още, че банката е предоставяла 90% от кредитите си на малки и средни предприятия в периода на пандемия в страна.

„ББР обмисля да развие облигационната емисия, затова възлага на консултантски и адвокатски фирми да изготвят становище. Взето е решение от УС да се прекрати процедурата по тази облигация, но са изхарчени 1 милион лева за консултантски и адвокатски услуги. Сега се питаме кой носи отговорност за тази нанесена финснаова щета“, заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова.

Тя обобщи информацията така: „Решава УС на ББР да емитира емисия от 1 млрд., започва консултации, за които е платен 1 млн. лева. Резултатът е щета, нанесена на банката“.

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50

Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47

Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44

Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия