Черноморе Тича стана шампион по баскетбол за момчета U13

Дата: 16/06, 21:00

Снимка: facebook.com/fanclubChernoMoreTichа

Черно море Тича спечели титлата в Държавното първенство по баскетбол за момчета U13, съобщава BGbasket. На финала в зала „Христо Борисов“ във Варна тимът се наложи Рилски спортист със 70:69 в много оспорван мач, в който победният кош бе дело на Валери Атанасов, вкарал точен наказателен удар по-малко от две секунди преди края.

По-рано Балкан се пребори за бронзовите медали в турнира, след като в двубоя за третото място надви БУБА Баскетбол.

Баскетболистите на Пламен Христов започнаха по-добре срещата и след десет минути игра поведоха с 29:15, като запазиха аванса си от 14 точки и на почивката. След паузата обаче тимът на Борислав Трифонов заличи изоставането си, а 39 секунди преди сирената резултатът отново бе равен - 67:67.

Последва размяна на кошове, както и грешки и от двете страни, като по всичко изглеждаше, че мачът върви към продължение. По-малко от две секунди преди сирената обаче бе отсъдено нарушение срещу Валери Атанасов при 67:67, за което имаше претенции от лагера на Рилски спортист. Баскетболистът вкара първия и изпусна втория наказателен удар, с което изведе тима си напред и на практика остави съперника без време за реакция.

Даниел Панайотов бе най-резултатен за успеха с 24 точки, 20 добави Давид Стоянов.

За Рилски спортист Максимилян Радков се отчете с 18 точки, 17 има Даян Симеонов.