"Челси" отвя "Панатинайкос" с 4:1 в Гърция

Дата: 24/10, 23:15

Снимка: Pexels

"Челси" спечели с 4:1 срещу "Панатинайкос" в Гърция и записа втора изразителна победа във футболния турнир Лига на конференциите. Така "сините" от Лондон се изкачиха на първо място в класирането с перфектен баланс от шест точки, колкото имат още шест отбора.

Жоао Феликс даде преднина на "Челси" в 22-ата минута на мача, а останалите голове паднаха през второто полувреме. Михайло Мудрик се разписа за 2:0 в 49-ата минута и Феликс наниза второто си попадение шест по-късно, като и за двете асистира украинското крило. Кристофър Нкунку пък вкара за 4:0 в 59-ата минута, а Факундо Пелистри оформи крайния резултат малко по-късно с гол за гърците, предава  gol.bg.

"Панатинайкос" е 29-и в класирането с актив от една точка. Към елиминациите продължават водещите 24 отбора, а първите осем пропускат първия кръг.

Българският национал Георги Костадинов не се появи в игра при поражение на кипърския АПОЕЛ (Никозия) с 0:1 срещу босненския "Борац" (Баня Лука). Австрийският халф Щефан Савич вкара единствения гол в 63-та минута и така АПОЕЛ остана на 25-о място в класирането с една точка и една позиция зад плейофите.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!