БЕРЛУСКОНИ ПРЕДПОЧИТА В ЗАТВОРА, ОТКОЛКОТО ОБЩЕСТВЕНОПОЛЕЗЕН ТРУД


28/07/2013, 18:00

Ако бъде потвърдена присъдата на Силвио Берлускони за данъчна измама, той предпочита лежи в затвора, отколкото да полага общественополезен труд или да се възползва от специалния режим за възрастни затворници, предвиден от италианските закони. Това каза бившият премиер на Италия пред всекидневника „Либеро", цитиран от АФП.

„Ако ме признаят за виновен, ако поемат тази отговорност, искам да ида в затвора", каза той. „Цял месец не мога да спя. Събуждам се нощем и гледам тавана, мислейки какво ми сториха", коментира медийният магнат, цитиран от 24 часа. 

„Няма да ида в изгнание. Не съм съгласен да полагам общественополезен труд като криминален престъпник, нуждаещ се от превъзпитание", твърди Берлускони. Той споделя, че би отказал да се възползва от възможността да излежи наказанието под домашен арест, предоставяна на възрастни затворници. 

„Не могат да отсъдят, че съм виновен. Бил съм председател на правителството (по време на събитията, които са предмет на процеса - бел. на АФП), какво бих могъл да знам за договорите за право на телевизионно излъчване?".

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Григор Димитров: Още много неща искам да постигна в спорта, искам да израствам още
Дата: 28/08, 21:16

Мирчев: Обясненията за задържането на Гергана Петрова не успокояват. Поставят още повече въпроси
Дата: 28/08, 21:05

Белият дом: Военноморската блокада срещу Иран остава в пълна сила
Дата: 28/08, 20:56

Гергана Петрова: Добре съм, но изморена и с охлузени от белезниците китки
Дата: 28/08, 20:482 Коментара

Демерджиев отстрани директора на ОДМВР - Благоевград заради случая в Струмяни
Дата: 28/08, 20:461 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия