Пиксабей
Уважаван варненски педагог загуби ума и дума, когато получи на електронната си поща скалъпено съобщение, в което се твърди, че има касателство към престъпление, свързано с разпространението на филми с извращения с деца, научи СайтЪТ.
Разтреперана, дамата се свърза с репортер на медията, за да съобщи за първоначалния шок от прочетеното, което на пръв поглед звучи фрапиращо, предвид всевъзможните служби, които се цитират в текста. Очевидно е обаче, че се касае за нагла манипулация, като целта на съобщението е или последващо изнудване или хакерска атака.
СайтЪТ предостави писмото на органите на реда във Варна, като от пресцентъра на полицията във Варна потвърдиха, че се касае измама.
Ето какво коментираха от “Икономическа полиция”:
“Подобни съобщения са опит за измама, които от години циркулират в интернет пространството. Това са несъществуващи заплахи, които целят или изнудване под някаква форма или СПАМ, който може да внесе вирус в даденото устройство при отваряне на съобщението. Вероятно предвид последните събития и акция по задържане на хора, замесени в канал за разпространение на детска порнография, измамници са решили да използват актуалната тема, за да извлекат дивиденти”.
Препоръката на полицията е: Не отваряйте съобщения от непознати интернет адреси!
Потърпевшата варненка е потърсила помощ от ИТ специалист, за да защити личните си данни, след като се оказало, че в акаунта й е влизано от IP адреси в САЩ и Германия.


Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40
Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:37
Аварии оставиха много хора без вода във Варна
Дата: 12/05, 11:37
Община Варна обяви конкурс за началник на отдел „Образование“
Дата: 12/05, 11:32