Левски с 4 гола срещу Ботев (Враца)

Дата: 26/07, 23:15

кадър: Диема спорт

Левски победи с категоричното 4:0 Ботев Враца в мач от втория кръг на efbet Лига и така „сините“ продължиха оптималното си представяне след началото на сезона под ръководството на Станислав Генчев.

Макар резултатът да е убедителен при първото домакинство на „сините“ през новата кампания, то врачани дадоха сериозен отпор на съперника. Гол на Ботев Враца беше отменен през първото полувреме, но в 41-ата минута Евертон Бала зарадва десетте хиляди фена, заели местата си на „Георги Аспарухов“.

Малко след гола „сините“ имаха претенции за дузпа, но тя не беше отсъдена, предава Гонг.

През втората част пък паднаха три гола във вратата на Федерико Бариос. Влезлият като резерва Асими Фадига удвои в 66-ата, а малко след това Джавад Ел-Джемили покачи до 3:0, за да може в края на мача отново Фадига да се разпише и да оформи крайния резултат в срещата. Така, "сините" са лидер в efbet Лига с две победи, шест точки и голова разлика 10:1. Ботев Враца пък има две загуби след старта на новия сезон.

За Левски предстои гостуване на Локомотив Пловдив, след което ще приеме Крумовград.

Преди мача любимецът на "сините" фенове - Уелтън, се появи на "Герена" след трансфера му през зимата в Япония. Той беше награден от мажоритарния собственик на отбора Наско Сираков. "Сините" започнаха много активно срещата и притиснаха максимално съперника, но в началните минути големи опасности пред вратата на Бариос нямаше.