Температурите стигат до 28 градуса


26/04/2026, 07:33

Кадър БНТ

Става все по-топло у нас.

От националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обявиха за жълт код за силен вятър в няколко области на страната - за днес, неделя, 26 април. Информацията е публикувана на сайта на института.

Жълтият код се отнася за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Русе, Разград, Силистра, Добрич, Велико Търново, Търговище, Шумен и Варна.

Днес ще бъде слънчево. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, вечерта в Североизточна България от север-североизток, в Северна България ще се усили и ще бъде умерен и силен.

Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София - около 23°.

В планините ще бъде слънчево, в следобедните часове с незначителна купеста облачност. Ще духа силен и бурен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра – около 8°.

По Черномориeто ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, вечерта по северното крайбрежие умерен и силен от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°. Температурата на морската вода е 10°-12° по северното крайбрежие и 13°-14° по южното. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

btvnovinite.bg

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бенчев: Дизелът поскъпва въпреки пълните резерви в България
Дата: 27/04, 09:56

Радев: Поклон пред Михаил Заимов! Един наистина голям човек
Дата: 27/04, 09:52

Екшън във Варна с моторист, не спрял на стоп палка - бил без книжка, с фалшиви номера и с наркотици в себе си
Дата: 27/04, 09:46

Явор Гечев: Към момента активно се работи по мерките, засягащи цените на храните, на горивата и съдебната реформа
Дата: 27/04, 09:30

31 години след кражба жена получи писмо за прекратено производство
Дата: 27/04, 09:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия