кадър: Нова тв
България се завръща на сцената на „Евровизия” с амбиция за победа. Тази година във Виена страната ни е поверила мисията на DARA, която с модерното етнозвучене на песента Bangaranga ще има историческата отговорност да открие втория полуфинал в четвъртък под номер едно. Букмейкърите дават големи шансове на песента Bangaranga за челно място, предава Нова тв.
Блясъкът на шоуто обаче е помрачен от безпрецедентно напрежение. Заради участието на Израел три държави – Испания, Ирландия и Словения – обявиха пълен бойкот и отказаха да излъчват конкурса в ефира си, докато по улиците на австрийската столица не стихват мащабни протести.
Въпреки политическата буря регламентът остава категоричен: само първите десет държави от всеки полуфинал ще продължат към големия финал в събота, а крайната дума имат единствено зрителите пред екраните.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шишков: Целта на правителството е разработването на мащабна 4-годишна програма за справяне с водната криза
Дата: 22/05, 14:55
Препоръчай приятел за работа в Lidl и спечели 150 евро: научи как
Дата: 22/05, 14:50
Зеленски: Прехвърлихме войната в Русия, защото така е справедливо
Дата: 22/05, 14:46
Катастрофа между тир и кола блокира движението на магистрала „Тракия“
Дата: 22/05, 14:39
Радев към Дара: Ти вече си част от европейската политика
Дата: 22/05, 14:28