Тръмп отива във Венецуела


Дата: 14/02, 14:07

кадър YouTube

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че желае да посети Венецуела, без обаче да посочи точна дата, на която да осъществи визитата, предаде Франс прес, цитирана от БТА. 

"Ще посетя Венецуела, но все още не сме решили кога", заяви американският президент пред журналисти в Белия дом.

Тръмп посочи също, че ще позволи на повече големи петролни компании да се установят в страната след години ограничения.

Няколко часа по-късно САЩ разрешиха на пет големи предприятия от нефтената промишленост да възобновят или да развиват дейности във Венецуела под прекия контрол на Вашингтон. Разрешението се отнася за британските компании Би Пи (BP, "Бритиш петролиъм") и Шел", италианската "Ени", испанската "Репсол", както и американската "Шеврон", която успя да запази дейността си във Венецуела по изключение. Лицензионните договори ще се регулират от американското законодателство, а плащанията трябва да се извършват през сметки, одобрени от американското Министерство на финансите.

Междувременно американското правителство обяви вчера, че е изпратило повече от 6 тона медикаменти от първа необходимост във Венецуела, като допълни, че това е "първата от много пратки, съставляващи една значителна кампания".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Млад мъж от Бургас почина след пушене на цигара, напоена с упойка за коне и белина
Дата: 02/03, 09:131 Коментар

Изплащането на пенсиите започва на 9 март
Дата: 02/03, 09:08

Николай Младенов: ОАЕ поема разходите за настаняване, храна, напитки и дори помощ за презаписване на полети за всички засегнати и блокирани пътници
Дата: 02/03, 09:031 Коментар

По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 02/03, 09:02

Без камиони над 12 т по магистралите "Тракия", "Хемус" и "Струма" на 3 март
Дата: 02/03, 08:591 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия